« Prosinac 2018 »

Vremenska ograničenja za e-Dnevnik

ü  Nastavnik može obrisati unesenu ocjenu unutar 10 minuta.

ü  Unos ocjene moguć je od prvog dana u prethodnom mjesecu do trenutnog datuma. Ocjenu nije moguće unijeti za nedjelju. Razrednik može unijeti ocjene i za više od mjesec dana unatrag koristeći opciju "Višestruki unos".

ü  Brisanje nastavne jedinice i izostanaka moguće je unutar 48 sati.

ü  Unos sata nije vremenski ograničen. Nastavni sati uneseni 14 ili više dana kasnije od datuma održanog sata u pojedinim izvještajima bit će označeni žutom bojom.

ü  E-mail poruka o izostanku učenika se šalje idući dan u 9 ujutro.

ü  Podaci prikazani unutar e-Dnevnika za učenike se prikazuju bez vremenskog odstupanja.

e-Matica

Na portalu za škole (www.skole.hr) dostupne su detaljne upute za rad u e-Matici.

U uputama, koje su podijeljene u nekoliko kategorija, detaljno su opisani svi koraci koje je potrebno napraviti za pojedine akcije u e-Matici. Uz pisane, dostupne su i video upute koje prate sve korake opisane u pisanim uputama. Pojedine kategorije video upute su podijeljene na nekoliko manjih dijelova kako bi prikaz bio jednostavniji.

CARNet je za administratore e-Matice i razrednike pripremio i online tečajeve za samostalno učenje o korištenju e-Matice. Tečajevi su dostupni u sustavu Loomen (CARNet Moodle platforma).