Županijska smotra LiDraNo

Autor: Margareta Cvitanović, 1. 3. 2024.

Županijska smotra LiDraNo za Bjelovarsko-bilogorsku županiju održana je 29. veljače u  Hrvatskom domu u Garešnici. Domaćin susreta bila je Osnovna škola Garešnica, Garešnica. Sudjelovalo je 93 učenika iz 17 osnovnih škola.

Povjerenstvo za literarne radove, u sastavu: Ana Šedlbauer, Andreja Klobučar i Daria Marić, za državnu razinu predložilo je ove literarne radove:

Matilda Manjkas, 5.r,  „Crta“ , III. osnovna škola Bjelovar (mentorica Nives Miljuš),

Karlo Vereš, 7.r,  „Ipak dolazi novi dan“, I. osnovna škola Bjelovar (mentorica Valnea Krezo),

Nika Evaj, 3.r, „Šareni snjegović“, OŠ Slavka Kolara, Hercegovac (mentorica Silvija Arland),

Florian Miklobušec , 5.r,„Vremenski portal“, OŠ Mirka Pereša, Kapela (mentorica Ivana Kerekeš).

Povjerenstvo u sastavu: Helena- Jelica Kramarić, Sanja Klinac i Alen Štandar, odlučivalo je o novinarskom stvaralaštvu.

Individualni novinarski radovi predloženi za državnu smotru su sljedeći:

Marta Berić, 7.r, „Kamerom ispričali priču o opterećenosti ljepotom“, I. osnovna škola Bjelovar (mentorica Sanja Sabljak)

Antonija Kostenjak, 7.r, „Kopačke umjesto štikli“, I. osnovna škola Bjelovar (mentorica Sanja Sabljak)

Jana Zelda, 6.r, „Čitateljica i spisateljica-slastičarka i cvjećarka“, II. osnovna škola Bjelovar (mentorica Snježana Kos)

U kategoriji radijskog stvaralaštva predložene su radio emisije:

„O.k. je ne biti o.k.“, OŠ Rovišće (mentorica Davorka Jug)

„Energetska pića“, OŠ Velika Pisanica (mentorica Nataša Saraja)

„Učinci društvenih mreža na mentalno zdravlje“, OŠ Ivanska (mentorica Tanja Nađ)

Školski listovi predloženi za državnu smotru su sljedeći:

Potočnica, OŠ Mirka Pereša, Kapela

Pupoljci, IV. osnovna škola Bjelovar

Sunčana ulica, II. osnovna škola Bjelovar

Povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo činili su Jakov Bilić, Suzana Turković i Margareta Fabičević.

Mia Mišir iz 7. razreda II. osnovne škole Bjelovar (mentorica Mirela Zorić) koja je izvela monolog Zorana Pongrašića „Crvenkapica na drugi način“ predložena je za državnu smotru u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa.

Za sudjelovanje na državnoj smotri predložena su i dva skupna scenska nastupa i to lutkarski igrokaz Željke Horvat Vukelja „Kuhinjski razgovori“ koju izvode učenici razredne nastave Osnovne škole Mate Lovraka, Veliki Grđevac (mentorica Lovorka Pralas) i dramsko-scenska igra, dramatizacija djela Aleksandra Puškina „Bajka o ribaru i ribici“ u izvedbi učenika 5. i 7. razreda I. osnovne škole Bjelovar (mentorica Sanja Sabljak).

Čestitamo svim sudionicima na izvrsnim izvedbama, a posebno učenicima predloženima za državnu smotru i njihovim mentorima.

« Travanj 2024 »