Književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić

Autor: Administrator , 24. 11. 2023.

Učenici 5. i 6. razreda bogatiji su za još jedno obrazovno iskustvo. Naime, danas su prisustvovali književnom susretu s Jasminkom Tihi-Stepanić koja od 2011. godine piše knjige za djecu i mladež.

Književni susret započeli smo uz glazbu. Benjamin Bećirspahić, učenik 4. razreda Osnovnog glazbenog odjela, na klaviru je odsvirao skladbu „Mazurka u F- duru, br. 4“. Nakon Benjamina na pozornicu je stupila Tena Tutić, učenica 7. razreda, koja je pročitala kratku autoričinu biografiju te odlomak iz njezine knjige „Imaš fejs?“

Knjiga „Imaš fejs?“ je bila odličan uvod autoričinog izlaganja jer je to upravo knjiga koju je književnica Jasminka Tihi- Stepanić prvu napisala. Spisateljica je predstavila i druge svoje knjige nastojeći zainteresirati učenike za pojedine naslove, a poslije njezinog zanimljivog izlaganja, učenici su dobili priliku postavljati pitanja. Kako i sama radi s djecom u jednoj osnovnoj školi u Velikoj Gorici, vrlo strpljivo je odgovarala na pitanja učenika. Tako su učenici saznali da autorica u prosjeku na jednoj knjizi radi više od dvije godine, da svoje knjige, kad ih jednom završi, više ne čita te da stoički podnosi kritike jer na koncu ne postoji knjiga koja se može sviđati baš svima.

Vrlo opušteno stigli smo i do kraja književnog susreta na kojem nas je Benjamin još jednom počastio svojim glazbenim umijećem i odsvirao „Polonezu u g-molu“, a Tena je spisateljici uručila prigodan poklon proizvoda iz našeg kraja.

Bio je ovo sasvim neobičan dan u našoj školi kojim smo i zaključili mnoštvo aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige.

« Travanj 2024 »