Mjesečne aktivnosti

Svibanj

« Rujan 2017 »

Održan seminar Osnovnog CAP programa prevencije zlostavljanja djece
Autor: Administrator , 10. 4. 2017.

U Osnovnoj školi Garešnica u Garešnici, 24. i 25. ožujka 2017., održan je seminar za primjenu Osnovnog CAP programa prevencije  zlostavljanja djece.

Voditeljice seminara bile su Sanja Brajković, psihologinja i Dijana Toljanić, socijalna pedagoginja. Sudionici su bili učitelji i stručni suradnici iz nekoliko županija. Sudionici su upoznati s ciljevima i zadacima seminara i samog CAP programa, s filozofijom Cap-a , prikazom CAP mreže te organizacijom provedbe . Također su svi sudionici prošli kroz predavanja za odrasle. Trenerice su zatim demonstrirale igrokaze za djecu koje su onda sudionici uvježbavali .

Na seminaru su se svi sudionici uspješno i kvalitetno radili i družili se .

Što je CAP?

CAP je najcjelovitiji i najučinkovitiji preventivni program protiv zlostavljanja djece koji se danas primjenjuje u svijetu. UDRUGA RODITELJA “KORAK PO KORAK” uspostavila je 1999. godine suradnju s ICAP-om i omogućila provođenje programa u Hrvatskoj. Provedba CAP programa uključuje:  predavanje za osoblje škole, predavanje za roditelje,radionice za djecu i  vrijeme za razgovor s djecom nakon radionice.

Na 3. danu seminara, održanom 7. 4. 2017. , timovi s  novim CAP pomagačima koji su nastali na  1. i 2. danu seminara demonstrirali su uvježbanost radionica za djecu, raspravljali o eventualnim nejasnoćama i dilemama i na kraju potpisali izjave o suradnji. S obzirom da u našoj školi sada imamo dva takva osposobljena tima očekivati je da će uskoro započeti sa daljnjim aktivnostima.

Draženka Bajan

(slike preuzete s facebook stranice Udruga roditelja Korak po korak)

Više o CAP programu: web stranica, facebook stranica