18. studenoga - Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje

Autor: Administrator , 17. 11. 2021.

Danas  17. studenog 2021. učenici i učitelji naše škole su posvetili obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje.

Nastavni dan je započeo čitanjem teksta prigodnog sadržaja posvećenog Vukovaru i Domovinskom ratu, u svim razrednim odjelima. Učenici su sa svojim razrednicima zapalili svijeće  ispred škole pridružujući se svehrvatskom spomen-činu I u mom gradu Vukovar svijetli.

Članovi Vijeća učenika su položili vijenac i  zapalili svijeće na spomeniku hrvatskim  braniteljima u Nazorovoj ulici. Predsjednica Vijeća učenika, Barbara Štandar, je pročitala pjesmu Stoji grad. Članovima Vijeća učenika su se pridružili i učenici 2.a razrednog odjela.

Škola je mnogo više od mjesta stjecanja znanja. Ona nas uči vrijednostima i ispravnim odabirima, uči nas poštivanju vrijednosti najveće žrtve koju je moguće zamisliti, a to je žrtva za obranu i slobodu Domovine. Vukovar, Škabrnja i sve žrtve Domovinskog rata najveće su vrijednosti ugrađene u temelje Domovine Hrvatske. Iznimno je  vrijedno i, nadasve, važno  sačuvati  ove vrijednosti iskazivanjem  odanosti povijesnoj istini o Domovinskome ratu, čija je metafora Vukovar.

Dejana Vitez

« Ožujak 2024 »